Letní taneční víkend v Erfurtu

I přes pořádně deštivé počasí se dnes tři litoměřické taneční páry vydaly na dalekou cestu do německého Erfurtu. Zde probíhala soutěž s názvem Letní taneční víkend v Erfurtu. Ačkoliv počasí moc letně nevypadalo, slavili se velké úspěchy. Manželé Pleyerovi se postupně protančili ze skupiny Senior II B / odkud si odnesli první místo/ až do skupiny Senior II A, kde postoupili do dalšího kola a skončili na osmém místě. Manželé Plškovi obsadili dvakrát první místo ve skupině Senior II A a Senior III A, tímto získávájí taneční třídu M. Manželé Janků se v kategorii Senior II C umístili na devátém místě a v kategorii Senior I C na 7-8 místě. Přejeme jim hodně štěstí na zítřejší soutěži v Hannoveru a všem párům gratulujeme!!!

erfurt

Paříž

Ve středu 22. května odletěla do Paříže litoměřická taneční reprezentace, aby zde hájila barvy našeho tanečního klubu. Zde se konala mezinárodní taneční soutěž WDSF Open de Paris. Z našich párů zde tančili Štěpán Pleyer a Renáta Plšková, kteří se v kategorii Youth umístili na 8. místě, manželé Pleyerovi v kategorii Senior I na 37. místě. Manželé Plškovi skončili v kategorii Senior III na 14. místě Litoměřickou výpravu doplnili manželé Honovi z Lutína, kteří se umístili na 21. místě v kategori Senior III.

Kromě tanečního parketu výprava navštívila mnoho zajímavých míst včetně Eifellovy věže, Louvru, katedrály Notre Dame a mnoha dalších. I přes nepřízeň počasí se výlet velmi vydařil. ;-)

paris1

paris2

Céčka na Kladně

Tento víkend v něděli na Kladně slavil velký úspěch taneční pár Audry Wangle a Sebastián Petry. Překonal manžele Pleyerovi v počtu odtančených kol na soutěži. Tento den odtančil 11 kol. Ale co je pro pár důležitější, získal třídu C v kategorii STT tanců. Vyhrál svoji třídu J1 D, ve tř. J2 D byl ve finále. V latině se protančil jednou do finále a podruhé de semifinále.

Gratulujeme k získání vyšší třídy!

tapos_21_4_13

Německo a Nymburk

Naše seniorské páry opět na soutěžích v Německu tento víkend bodovly. Manželé Pleyerovi 2x první místo v kategorii C a třetí v kategorii B. Manželé Plškovi taktéž 2x první, ale v kategorii A!!

Tuto sobotu také vyjely taneční páry juniorské kategorie. Na taneční soutěži v Nymburku vyhrál kat. Junior II B standard pár Michelle Rennerová a Jan Werthaim a čtvrté místo obsadil pár Helena Šumerová a Jan Plšek.

nemeckonymburk

České Budějovice

Tuto neděli vyjeli Renáta Plšková se Štěpánem Pleyerem na soutěž tř. B-lat do Českých Budějovic. Dostali se až do finále kde ke své radosti “urvali” 1.místo a k tomu druhé “Fko”. Gratulujeme!

format_fotky_cb

Postup do skupiny C

Tak jak máme super pár v počtu odtančených kol na soutěži máme i zajímavý pár manželů Evy a Michala Janků v počtu odtančených soutěží v Německu. Po posledním sčítání jejich soutěží měli odtančeno 16 soutěží a teď už to ani nepočítáme… :-) Na většině soutěží se umístili ve finále a tím také získali třídu C.  Blahopřejeme.  

Radebeul

V našem klubu máme rekordmany na počet odtančených kol… Jsou jimi manželé Pleyerovi, kteří se zúčastnili taneční soutěže seniorů v Radebeul kousek za hranicemi. Jejich skvělé výkony ohodnotila porota 3. místem v kat. Senior 1 STT a 1. místem v kat. Senior 2 STT. Následně dostali nabídku zatančit si i ve vyšší kategorii, B, a tam se ke svému překvapení protančili až do finále. Odtančili tedy celkem 9 kol. Myslím, že si sáhli na dno svých sil, ale vzdát to za žádnou cenu nechtěli! :-)

Dalšími velice úspěšnými tanečníky v Radebeul byli manželé Blanka a Lubo Fifíkovi, tančili opět ve finále skupiny Senior 1 , tř. D kat. STT a v kat. Senior 1 LAT skončili ve finále na třetím místě.

format_fotky

Kamenice a Říčany

Sebastián Petry a Audry Wangle také během víkendu 2.-3. března bodovali! A to hned na dvou! Z Říčan si odvezli zlaté první místo a z Kamenice místo druhé. Oba úspěchy v tancích standardních :-)

audreysebastian

Soutěž v Drážďanech

S velkým úspěchem se nám dnes vrátil pár ze seniorské skupiny, třídy C, z Drážďan. Karel a Radka Pleyerovi si tady vytancovali druhé místo ve své kategorii. Soutěž prý byla moc pohodová, měla dobrou úroveň a naši němečtí kolegové se jen usmívali! To bohužel na těch českých soutěžích občas chybí… Vždyť tanec není jen o soupeření!